top of page
Vyhledat

NESKUTEČNÝ CASALE, MACHÁČEK PRŮBĚŽNĚ SEDMÝ!

Druhou polovinu Rally Dakar 2022 zahájili jezdci týmu Buggyra nad očekávání. Zatímco Ignacio Casale skončil na prakticky nové Tatře na skvělém osmém místě, Pepa Macháček dojel po taktickém výkonu devátý, což se rovnalo v celkovém pořadí posunu o tři místa.


Po dni odpočinku, čekala na účastníky etapa vedoucí z Rijádu do Dawadmi (700 km/401 km) v doposud nepoznaném terénu. První stovka kilometrů byla o dunách a přinesla mimořádné nároky především na navigaci.


Prach, díry a kamení

Jak konstatoval obhájce titulu Josef Macháček v cíli, jednalo se o jednu z doposud nejtěžších etap. „I když jsme relativně vyrazili odpočatí, bylo to hodně těžké. Etapa nabídla kombinaci spousty prachu, děr, kamení, k tomu opravdu těžká navigace. Jsem rád, že jsme dojeli včas, bojovat v dunách 200 km za tmy, se nám opravdu nechtělo,“ hodnotil průběžně sedmý jezdec celkového pořadí. „I když jsme dělali již tradičně dva defekty, udrželi jsme se v první desítce, zatím sedmé místo není špatné. Can – Am opět skvělý, jenom to bude chtít důkladnou kontrolu, protože technika dostala strašně zabrat.“5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page